SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

11 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych zaprezentowanych przez krakowską „Kurtynę”.

 „JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI”

To bajka profilaktyczna skierowana do najmłodszych, która poruszyła bardzo ważny aspekt życia ludzkiego, jakim jest „PRZYJAŹŃ”. Każdy człowiek potrzebuje prawdziwego przyjaciela, bez względu na to, w jakim kraju żyje, jaki ma kolor skóry i jakie są jego tradycje. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy szanujemy drugiego człowieka, dobrze o nim myślimy, jesteśmy w stanie zrobić dla niego wszystko.

Uczniowie klas 0 – III aktywnie brali udział w spektaklu, podpowiadając bohaterom właściwe rozwiązania. To była cenna lekcja!!!

„NIEBEZPIECZNA SIEĆ”

Starsi mieli okazję śledzenia losów nastoletniej Zuzy, która jest dumą rodziców, nieświadomych, że Internet jest nie tylko źródłem pozyskiwania wiedzy, ale także zagrożeń. Jedno z nich na swojej drodze napotyka dziewczyna, poznając z pozoru sympatycznego użytkownika. Jak nikt rozumie on kłopoty koleżanki w szkole.

Wkrótce nieznajomy wykorzystuje naiwność dziewczyny, przejmuje jej profil internetowy, komplikuje jej relacje z rówieśnikami. Zuza staje się ofiarą internetowej przemocy. Okłamuje ojca i spotyka się z mężczyzną, który nie jest tym, kogo pragnęła poznać.

Opamiętanie przychodzi jednak w porę, gdyż zagubiona zwraca się o pomoc do policji i pomaga w ujęciu groźnego złodzieja mieszkań.

To była spora dawka wiedzy dla wszystkich!!!