PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV po raz pierwszy wzięli udział w V edycji programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii.

 Założeniem programu Porcja Pozytywnej Energii jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Skierowany był do przedszkolaków i uczniów klas I – VI.

 Wychowawca klasy czwartej – pani Agnieszka Szpejda, korzystając z wybranych scenariuszy i materiałów edukacyjno – dydaktycznych przygotowanych przez Organizatora, przeprowadziła lekcje na temat:

  „Jemy owoce i warzywa”.

Uczniowie poznali tajemnice witamin i ich wpływ na nasz organizm, budowę przewodu pokarmowego i jego funkcje oraz omówili florę jelitową i rolę bakterii. Różnorodność metod i form, np. prezentacja multimedialna czy zabawa ruchowa ułatwiły uczniom zapamiętanie istotnych treści. W ramach podsumowania zdobytej wiedzy uczestnicy przygotowali plakaty na gazetkę klasową „Witaminowe ABC”.

Uwieńczeniem zajęć była konsumpcja zdrowych przekąsek zapewnionych przez firmę Crispy Natural i przekazanie uczniom książek kucharskich ze zdrowymi daniami.