ABY ZDROWYM BYĆ, TRZEBA UMIEĆ ŻYĆ!

8 maja w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia połączony z Dniem Ziemi. Przebiegał pod hasłem: „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”.

 Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

W akcję promowania zdrowego trybu życia zostali zaangażowani wszyscy uczniowie.

Dzień wypełniony był wieloma atrakcjami. Na początek odbył się apel otwierający szkolne obchody. Następnie każda z klas prezentowała piosenkę zgodną z tematyką święta. A wspólne okrzyki zagrzewały wszystkich do dalszych działań.

Potem uczniowie udali się do swoich sal, aby przygotować zdrowe przekąski na drugie śniadanie. Były smaczne kanapki, owocowo-warzywne koreczki i przepyszne koktajle i soki wieloowocowe.

Najedzeni z uśmiechami na twarzy przystąpiliśmy do zmagań sportowych na świeżym powietrzu. Na klasy 0-II czekały gry i zabawy przygotowane przez panią Ewelinę Trubacz, natomiast starsze dzieci wzięły udział w Turnieju piłki nożnej. Zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić spośród uczniów zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni soczystymi jabłkami i talonami: na niepytanie, na pierwszeństwo na stołówce czy w autobusie.

Kolejnym punktem imprezy był owocowo-warzywny pokaz mody. Pomysłowości i kreatywności w wykonanych strojach nie brakowało.

Tuż po nim nastąpiła projekcja filmików konkursowych „Bądź aktywny”. Uczniowie w ciekawy sposób zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Pod koniec naszego dnia został posadzony DĄB, który nazwaliśmy „Józef”. Jest upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To prezent dla naszej Ziemi.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto następujące konkursy:

1.Na „Zdrową Gazetkę Klasową” - I miejsce dla klasy IV.

2. Na najlepszy strój owocowo- warzywny:

I miejsce - Zuzia Biziorek z kl. II za strój jabłka,

II miejsce - Michalina Jonaszek z kl. IV za strój winogrona,

III miejsce - Oliwia Najdek z kl.0 za strój cytrynki.

3. Na najciekawszy „List dla Ziemi”:

I miejsce - Weronika Parmonik z kl. IV,

II miejsce - Piotr Wieleba z kl. VII,

III miejsce - Natalia Szkamruk z kl. IV.

4. Najciekawszy filmik „Bądź aktywny”:

I miejsce - klasa VI,

II miejsce - klasa I,

III miejsce klasa IV.

5. Turniej piłki nożnej:

kategoria dziewcząt

I miejsce - Sałatka Jarzynowa,

II miejsce – Świeżaki,

III miejsce - FC Witaminki,

IV miejsce - Fioletowe Bakłażany.

kategoria chłopców

I miejsce - FC Ogórki,

II miejsce – Boberasy,

III miejsce - FC Cebula,

IV miejsce - FC Buraki.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tej imprezy przełoży się na praktykę, a jednocześnie życzymy wszystkim, aby działania prozdrowotne przełożyły się na zdrowy styl życia.

Nauczycielom i uczniom, a także rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w działaniach związanych z Dniem Promocji Zdrowia. Koordynatorem święta była Pani Agnieszka Szpejda.