PIELGRZYMKA DZIECI DO WĄWOLNICY I KAZIMIERZA DOLNEGO

W czwartek 17 maja 2018 roku wyruszyła pielgrzymka dzieci I Komunijnych oraz dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Jezusem w Eucharystii wraz z rodzicami, księdzem wikariuszem i katechetką.

 Pierwszym punktem programu było zwiedzanie bazyliki św. Wojciecha oraz kaplicy Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Ksiądz infułat Jan Pęzioł – egzorcysta diecezjalny opowiedział uczestnikom pielgrzymki historię sanktuarium oraz kultu Matki Bożej Kębelskiej. Ksiądz wikariusz Grzegorz Zając odprawił Mszę świętą.

Następnie w miejscu objawień – Kęble, odmówiliśmy Litanię Loretańską.

Kolejnym miejscem naszej wycieczki był piękny i zabytkowy Kazimierz Dolny. Chociaż pogoda pokrzyżowała nam plany, udało się nam zwiedzić Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, słynącego z cudownego obrazu Matki Bożej Kazimierskiej. Tam pomodliliśmy się w intencji naszych rodzin. Następnie przeszliśmy na kazimierski rynek i tam zakupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na wspólny posiłek. Wcale nie było zimno, gdyż chętnie posilaliśmy się też lodami. Wyjazd był udany i liczymy, że niedługo będziemy mogli znów udać się na podobną wycieczkę.