Z HUMOREM DOSKONAŁYM NAD JEZIOREM BIAŁYM…

Z mieszanymi uczuciami rozpoczęliśmy tegoroczne wakacje. Wszystko przez pogodę, która od początku tygodnia płatała nam figle.

Mimo to, pełni pozytywnej energii, we wtorek 26 czerwca br. wyruszyliśmy do Okuninki.

 Pierwszym punktem zaplanowanych na ten dzień atrakcji był długi spacer wokół Jeziora Białego. Podczas pieszej wycieczki podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Dokarmialiśmy też dzikie kaczki, które pływały blisko brzegu.

Kiedy już przetestowaliśmy naszą kondycję fizyczną, w nagrodę udaliśmy się na słodki poczęstunek. Przepyszne lody zaserwował dla nas Giovanni – właściciel włoskiej lodziarni „Gelato Siciliano” („Mała Sycylia”).

Następnie wyruszyliśmy do Rodzinnego Klubu Wypoczynkowego „Niebieskie Migdały”, gdzie mogliśmy skorzystać z krytego basenu. Szybciutko przebraliśmy się w stroje kąpielowe i… siup do wody! Szaleństwom nie było końca, oczywiście pod czujnym okiem ratownika.

Głodni i zmęczeni poszliśmy do pobliskiej restauracji na obiad, gdzie najedliśmy się do syta.

Z nowymi siłami podążyliśmy w kierunku plaży. Energia nas rozpierała. Kilku uczniów skorzystało z atrakcji wesołego miasteczka. Pozostali uczyli się pod kierunkiem Pana Pawła jak poprawnie stać na desce surfingowej, aby nie wpaść do wody.

Na koniec jeszcze raz odwiedziliśmy „Małą Sycylię”. Ach, te włoskie lody… mniam!

Pomimo wcześniejszych obaw pogoda dopisała, więc uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Sielca. Tak minął pierwszy dzień zaplanowanych na wakacje półkolonii letnich.

Podczas wyjazdu uczniom towarzyszyli opiekunowie: Pani Ewa Radzięciak – Kowalczuk, Pani Beata Bańka, Pani Ewelina Koniuk i Pan Paweł Szlagowski.