GMINNY KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

 Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice.

Jego celem było:

  • kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
  • rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej i zdolności manualnych,
  • rozwijanie kreatywności twórczej dzieci i młodzieży,
  • inspiracja do poszukiwania nowych form plastycznych,
  • integracja dzieci i młodzieży.

 Jury konkursowe w składzie:

  • Alicja Sędłak – przewodnicząca
  • Ewelina Trubacz – członek komisji
  • Agnieszka Grzywaczewska- członek komisji
  • Ewelina Koniuk – członek komisji
  • Beata Bańka - członek komisji

oceniło prace w kategoriach wiekowych: klas 0, klas I-III, klas IV-VIII. Zadanie nie było łatwe, gdyż dostarczono ponad 70 ozdób.

 Komisja wzięła pod uwagę przede wszystkim staranność wykonania, pomysłowość oraz wrażenie artystyczne. Prace podkreślają wysoki poziom konkursu, różnorodność technik oraz fakt, iż temat wzbudził zainteresowanie uczestników tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Ozdoby wyeksponowane zostały na choince w Szkole Podstawowej w Sielcu .

 Wyniki konkursu:

 Kategoria klas 0

 I miejsce:

  • Aleksander Lachowski – SP Sielec
  • Jakub Sak – SP Sielec

 II miejsce:

  • Katarzyna Hulkiewicz– SP Sielec
  • Filip Dyć– SP Sielec
  • Tomasz Stasak - SP Rakołupy

 III miejsce:

  • Wojciech  Lisowski      – SP Sielec
  • Beata Lisowska– SP Sielec
  • Igor Jaworski– SP Sielec

 Wyróżnienia: Nikola Adamczuk– SP Sielec, Katarzyna Żukowska– SP Sielec.

 Kategoria klas I -III

 I miejsce:

  • Fabian Sobczuk  – SP Teresin
  • Karol Kudyba – SP Rakołupy

 II miejsce:

  • Szymon Pawliczuk– SP Sielec
  • Sandra Matczuk SP Rakołupy
  • Hubert Harcej – SP Rakołupy

 III miejsce:

  • Bartłomiej Harcej – SP Rakołupy
  • Anna Popielnicka– SP Sielec
  • Maja Pawlak – SP Sielec

 

Wyróżnienia: Nikola Sitarz - SP Teresin, Amelia Gregorczuk - SP Leśniowice, Eryka Paszuk – SP Leśniowice, Patrycja Kluga– SP Sielec.

Kategoria klas IV – VIII

 I miejsce:

  • Przemysław Łukaszczuk - SP Teresin
  • Julia Pawliczuk – SP Sielec

 II miejsce:

  • Hubert Rejman – SP Sielec
  • Oliwia Kowalczuk– SP Sielec
  • Robert Tarajko – SP Rakołupy

 III miejsce:

  • Hubert Roman – SP Sielec
  • Jakub Ciołek  - SP Leśniowice
  • Nikola Prucnal – SP Leśniowice

 

Wyróżnienia: Karolina Pawliczuk - SP Sielec, Patrycja Bednarska - SP Sielec, Natalia Sobczuk - SP Teresin, Małgorzata Biłan - SP Leśniowice, Agnieszka Duda - SP Teresin , Jakub Tomaszewski – SP Sielec.

 Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 Pozostali uczestnicy również otrzymali drobne upominki.

 Szkoła Podstawowa w Sielcu: Justyna Hulkiewicz, Michalina Jonaszek, Maksymilian Nowak, Łucja Wesołowska, Szymon Chojarski, Weronika Parmonik, Weronika Staniuk, Przemysław Żukowski, Kacper Kozłowski, Amelia Nitrepska, Kacper Tomaszewski, Marcin Chyła, Szymon Rejman, Konrad Kozłowski, Marcelina Turkiewicz, Agata Pawliczuk, Marcin Malinowski, Damian Kozyra.

 Szkoła Podstawowa w Leśniowicach: Konrad Szabała, Mateusz Ciołek.

 Szkoła Podstawowa w Rakołupach: Emilia Kraś.

 Szkoła Podstawowa w Teresinie: Dominika Chęć, Zuzanna Kędziora, Julia Poznańska, Hanna Stałęga, Klaudia Tryniecka, Krystian Mróz, Patryk Tryniecki, Jakub Plewiński, Łukasz Tryniecki, Lena Głaz, Adrian Nowak, Julia Pieczykolan.

Gratulujemy!!!

 Koordynatorem konkursu była pani Barbara Hulkiewicz.