„PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO”

Uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami, pod okiem wychowawczyni – pani Eweliny Trubacz, wzięli udział w konkursie na projekt historyczny „Póki nie jest za późno”.

 W związku z tym przedsięwzięciem, dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców, udało nam się przeprowadzić wywiad z panią Lucyną Chyłą z Wólki Leszczańskiej, która jest Dzieckiem Zamojszczyzny. Choć początkowo odmówiła wywiadu, po namyśle zgodziła się jednak opowiedzieć nam swoją historię. Następnie, zgodnie z tytułem naszej pracy: „Śladami Dzieci Zamojszczyzny”, udaliśmy się na historyczną wycieczkę do Zamościa w celu zobaczenia miejsc upamiętniających tamte wydarzenia i poznania innych faktów dotyczących Dzieci Zamojszczyzny, jak również losów ofiar II Wojny Światowej. Trzeba przyznać, że uczniowie klasy II odebrali te jakże trudne treści z zainteresowaniem, powagą i poszanowaniem. Czego się dowiedzieliśmy i co zobaczyliśmy, można zobaczyć na załączonym filmie. [tutaj]

Szczególne podziękowania należą się pani Monice Popielnickiej za to, że udało jej się zorganizować spotkanie z naszą bohaterką, gdyż, jak wiadomo, coraz mniej jest wśród nas naocznych świadków. Jak się okazało, i tym jeszcze żyjącym niełatwo jest wracać do tamtych wspomnień. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za finansowanie projektu. Również pan dyrektor dołożył cegiełkę do naszego dzieła, za co serdecznie dziękujemy. Największe i najgorętsze podziękowanie kierujemy jednak do pani Lucynki, bo bez niej niemożliwe byłoby poznanie historii w tak szczególny i wyjątkowy sposób.

Ogłoszenie wyników konkursu dopiero 7 czerwca. Trzymamy kciuki. Na koniec tego emocjonalnego dnia wybraliśmy się do „Laser Factory”, gdzie mieliśmy okazję zagrać w laserowego paintballa.