JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna, mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci.

 W czwartek 4 kwietnia uczniowie klas 0 - III naszej szkoły mieli przyjemność obejrzenia tej sztuki teatralnej w Chełmskim Domu Kultury. Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie, stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.

Uczniom towarzyszyły panie: Alicja Sędłak, Ewa Turkiewicz, Ewelina Trubacz.