DLA OCHŁODY CHLUP DO WODY!

Od kilku dni synoptycy zapowiadali na 26 czerwca upały, sięgające nawet do 40°C. Tak wysoka temperatura jest bardzo niebezpieczna dla ludzi. Najlepiej więc w takie dni spędzać czas w cieniu lub nie wychodzić z domu. Ale siedzenie w domu nie w chodzi w rachubę, jeżeli mamy do czynienia z młodzieżą, która chce aktywnie spędzać czas i cieszyć wakacjami. Trudna sprawa... Ale nam udało się znaleźć rozwiązanie!

 W środę rano pod bramę szkoły zajechał autobus udostępniony nam przez Urząd Gminy Leśniowice, aby zabrać nas nad zalew w Żółtańcach. Wyposażeni w emulsję do opalania i przyrządy sportowe ruszyliśmy nad wodę. Akwen położony ok. 3 km od Chełma, składa się z dwóch zbiorników (Żółtańce Duże i Żółtańce Małe) i ma powierzchnię 103 ha. Miejsce wybrane przez nas jest idealne na upalne dni, gdyż tuż przy piaszczystej plaży znajduje się lasek, w cieniu którego można się ochłodzić i zjeść posiłek przy stolikach z zadaszeniem.

Po przybyciu nad wodę zrobiliśmy rozpoznanie terenu: wybraliśmy miejsce na rozłożenie naszych rzeczy, następnie ruszyliśmy na pomosty, aby podziwiać okolicę. Potem wróciliśmy na plażę, aby skorzystać z siłowni pod chmurką i zagrać w badmintona. A gdy woda już się zagrzała, przyszedł czas na kąpiel i zabawy na wodzie. Czas płynął nadzwyczajnie szybko. Korzystaliśmy z wody i ze słońca pełnymi garściami. Około południa, gdy słoneczko zaczęło przygrzewać najmocniej, schroniliśmy się w cieniu drzew, aby odpocząć na kocykach oraz spożyć posiłek. Tym razem to była przepyszna pizza i lody!!! Po jedzeniu chwilkę poleniuchowaliśmy i ponownie weszliśmy do wody, aby jeszcze troszkę schłodzić rozgrzane ciała.