XIX Dzień Papieski

W tym roku jest przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

Jest to wyjątkowe wydarzenie dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz jej stypendystów nazywanych „Żywym Pomnikiem” Jana Pawła II. 

 Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 r. W ciągu dziewiętnastu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.

W tym dniu w naszej parafii mogliśmy wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Po Mszy świętej w naszej parafii wolontariusze przyłączyli się do akcji i sprzedawali ulubione ciasto Jana Pawła II – kremówki. Wszystkie ciastka zostały sprzedane. Każdy otrzymał również pamiątkowy obrazek.

Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka.

Dziękujemy  naszym wolontariuszom oraz ich rodzicom za pomoc: pani Marcie Szostak, pani Irenie Pawliczuk, Karolinie Pawliczuk, Agacie Pawliczuk, Michalinie Jonaszek, Elenie Szostak, Magdzie Koszelnej i Justynie Hulkiewicz za gotowość i chęć wspierania naszych działań.

 Akcję zorganizowała pani Barbara Hulkiewicz.