WOLONTARIUSZE PORZĄDKUJĄ GROBY

24.10.2019 r., uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami: paniami Edytą Tarajko, Sylwią Tomaszewską i Barbarą Hulkiewicz wybrali się na cmentarz w Kumowie, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć.

 Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i szybko uporały się z różnego rodzaju odpadami poza ogrodzeniem cmentarza, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami. Uporządkowany został grób oficera Wojska Polskiego Napoleona Węgleńskiego. Mogiły, których nikt nie odwiedza  oczyszczone zostały ze śmieci. Po zakończonych pracach porządkowych wolontariusze przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich oraz zapalili znicze, które zostały zebrane w szkole. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

Jej celem jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie uczestniczą w akcjach prowadzonych na terenie gminy i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie!