BAL PANI JESIENI

Marchew, burak i pietruszka,

Jabłko ,banan oraz gruszka,

Te owoce i warzywa dobrze znamy!

Do koktajli dziś na pewno je dodamy!

 

Dzisiejszy dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Najpierw wszyscy bardzo się natrudziliśmy, by przygotować smaczne koktajle. Trzeba przyznać, że fantazji smakowych nam nie brakowało. Powstały napoje o 5 smakach (pomarańczowy, ogórkowy, bananowy, malinowy, truskawkowy), które mogliśmy degustować podczas przerwy w tańcach. Mniam, mniam - takie były pyszne! Nie tylko pieściły nasze oko, ale także podniebienia. Amatorów degustacji nie brakowało, z czego bardzo się cieszyliśmy, bo przecież to samo zdrowie!

Czytaj więcej: BAL PANI JESIENI

XVII POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI POWSTAŃCZEJ I PATRIOTYCZNEJ

11 listopada, w setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie uczestniczyli w rozdaniu nagród z Powiatowego Przeglądu Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej, który odbył się 6 listopada w Szkole Podstawowej w Wojsławicach – Kolonii.

Czytaj więcej: XVII POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI POWSTAŃCZEJ I PATRIOTYCZNEJ

W ŚWIECIE ROBOTÓW…

13 listopada uczniowie klas IV –VII obejrzeli spektakl „Świat robotów” w Chełmskim Domu Kultury, wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji.

Czytaj więcej: W ŚWIECIE ROBOTÓW…

ŚNIEŻKA W CHEŁMSKIM DOMU KULTURY

Grupa uczniów z klas 0 – III (pod opieką pań Beaty Bańki, Alicji Sędłak i Ewy Turkiewicz) z zapartym tchem śledziła losy Śnieżki w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Czytaj więcej: ŚNIEŻKA W CHEŁMSKIM DOMU KULTURY

NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA

11 listopada to najważniejsze Święto Narodowe w Polsce. Sprawia ono, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Czytaj więcej: NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA

Strona 1 z 112