W ŚWIECIE ILUZJI…

9 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią - panią Agnieszką Szpejdą udali się na wycieczkę do Mościsk koło Trojanowa. Celem podróży był Park Edukacji i Rozrywki, w którym dzieci mogły się świetnie bawić w świecie iluzji.

 Prawdziwych magicznych przeżyć dostarczyło nam zwiedzanie Latającej Chaty Tajemnic oraz wizyta w tajemniczym Ames Roomie, w którym proporcje naszego wzrostu zależały od rogu tego pokoju. W Muzeum Iluzji zastanawialiśmy się nad grawitacją, lewitacją i złudzeniami optycznymi, oglądając latające piłeczki, dziwne lustra zniekształcające postacie i kopiujące obraz. Podczas wędrówki po Parku szukaliśmy przygód w Wiklinowym Labiryncie, staraliśmy się odkryć zagadkę Lewitującego Kranu, zaglądaliśmy do Studni Nieskończoności. Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam przeprawa tratwami przez Zaklęty Staw czy przejście przez Tunel Zapomnienia. Odwiedziliśmy mini zoo i wzięliśmy udział w show chemicznym, przygotowanym dla naszej grupy. Ale chyba najbardziej podobała nam się wizyta w Lustrzanym Labiryncie, w którym wielu z nas miało problemy ze znalezieniem wyjścia.

Pobyt na „Farmie Iluzji” zakończyliśmy zabawami na drewnianym placu zabaw, parku linowym i wesołym miasteczku. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w sklepiku z pamiątkami. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń.

Chociaż nie odkryliśmy wszystkich tajemnic magii, to zwiedzanie tych licznych atrakcji dało nam niezapomniane przeżycia.