ŚWIĘTO NASZYCH DŻENTELMENÓW

30 września obchodzimy jedno z ważniejszych świąt, gdyż tego dnia wszyscy mężczyźni, ci mali i ci duzi, mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo. Koleżanki dokładają wszelkich starań, aby ten czas spędzić w niesamowitej atmosferze.

 W tym roku  społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej 27 września, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zabrały głos, by złożyć życzenia wszystkim mężczyznom. Otrzymali odznaki, życzenia z niebieskimi balonikami oraz  słodkości w postaci lizaków ufundowanych przez Państwa Elżbietę i Jarosława Tarajków (za co serdecznie dziękujemy!).

Następnie, wytypowani przez dziewczęta reprezentanci klas, musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami.

Pierwsza z nich to pokaz mody. Modele musieli ubrać się w wybrane ciuszki, a następnie zaprezentować się na wybiegu. Utrudnieniem były szpilki. A wszystko po to, by wreszcie docenili wysiłek kobiet, który wkładają, aby codziennie tak pięknie wyglądać.

Kolejne zadanie polegało na narysowaniu swojej wymarzonej dziewczyny, utrudnieniem były zawiązane oczy… Chłopcom poszło całkiem dobrze!

Najwięcej emocji wywołała próba siły. Siłacze musieli jak najdłużej utrzymać koleżanki z klasy na rękach, wywołując tym samym uznanie publiki.

Aby wyłonić Mistera Szkoły 2019/2020 trzeba było sprawdzić, jak chłopcy radzą sobie z kosmetyką, stąd kolejna konkurencja – malowanie paznokci. Ku zdziwieniu obecnych, i to zadanie mężczyźni wykonali perfekcyjnie.

Na zakończenie pozostało zadanie kuchenne, czyli obieranie jabłka w taki sposób, aby powstał jak najdłuższy obierek.

Po zakończonych zmaganiach wyboru Mistera Szkoły dokonały dziewczyny, które piszcząc wskazywały na swoich faworytów. Pomiarów głośności dokonał pan dyrektor.

I miejsce przypadło Robertowi Tarajko z klasy VI, który jest z nami dopiero od września, ale jak widać, już zdobył sympatię żeńskiej części naszej szkoły. W nagrodę otrzymał statuetkę i dyplom. Jego głowę przyozdobiła korona.

Gratulujemy wszystkim dzielnym uczestnikom konkursu!

Organizacją zajęły się panie: Edyta Tarajko, Agnieszka Szpejda i Ewa Stańkowska.