ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK! NOC BIBLIOTEK 2019

W czwartkowe popołudnie klasa VI wyruszyła na spotkanie z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie. Jak zwykle z uśmiechem na twarzy dzieci powitała Pani Magda Machowicz. Zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, dzięki której można było się wiele nauczyć.

 Prawie dwugodzinne spotkanie minęło bardzo szybko, a to za sprawą ciekawych zadań, które należało wykonać. Uczniowie zaprzyjaźnili się z Robotem Dashem, który wprowadził ich w świat programowania. Wyposażony w odpowiednie czujniki i funkcje poruszał się, odwracał głowę, świecił,  a nawet wydawał odgłosy! Programując Dasha uczestnicy „Nocy bibliotek” mogli uczyć się logicznego myślenia, kreatywności, pracy w grupie, rozwiązywania problemów.

Ale nie tylko on zaskarbił sobie sympatię szóstoklasistów, bowiem równie ciekawy okazał się jego mniejszy (ale jakże sprytny!) robot Ozobot. Poruszał się na trasie, którą kolorowymi mazakami zaprojektowały dzieci. Zaskoczeniem było to, że zmieniał kolory w zależności od barwy trasy, którą akurat pokonywał.

Równie emocjonujące były zabawy z użyciem kolorowych kubeczków. Podzieleni na dwie drużyny programiści musieli zbudować najwyższą wieżę lub budowlę według podanego wzoru.

Popołudnie upłynęło wszystkim w niezwykle miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za niezwykłą podróż w świat programowania i robotyki oraz za upominki!

Uczniom towarzyszyły panie Ewa Stańkowska i Edyta Tarajko.