NOC W SZKOLE

Obecność dzieci w szkole nie jest niczym dziwnym, ale nocą? To na pewno jest zaskakujące!

 34 uczniów z klas VI – VIII zdecydowało się spędzić piątkową noc w szkole, wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który zajął się organizacją tej imprezy. To już 5 edycja „nocnych spotkań”, ale pierwsza w nowym budynku, co jedynie rozbudziło ciekawość uczestników.

Zbiórka odbyła się o 18.00, a tuż po niej każdy szybko rozlokował się w swoich salach. Kiedy było już wystarczająco ciemno (ciemno = strasznie), spacerowym krokiem udaliśmy się do parku przy naszej byłej szkole, gdzie (podzieleni na 4 drużyny) rozwiązywaliśmy zagadki ukryte praktycznie wszędzie. Podchody nocą to świetna zabawa! Lekko zmęczeni wróciliśmy do punktu noclegowego, ale szybki odpoczynek sprawił, że znowu rozpierała nas energia. Niektórzy oddali się grze w siatkówkę, inni miło spędzali czas na rozmowach, słuchaniu muzyki, niektórzy też próbowali obserwować niebo przez teleskop. Ku zdziwieniu opiekunów pomysł zabawy w chowanego dwie godziny po północy okazał się strzałem w dziesiątkę!

Jedno było pewne – tej nocy nikt nie zamierzał spać… wkrótce zrozumiały to panie, które towarzyszyły uczniom (Beata Bańka, Monika Krajewska, Ewelina Koniuk i Ewa Stańkowska).

Sobotni poranek, mimo niewyspania, nie należał do najgorszych. To wydarzenie będziemy wspominać bardzo miło!