ZABAWA ANDRZEJKOWA U STARSZAKÓW

Zebrała się nasza gromada,

gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc,

bo dziś wróżb i magii moc.

Która pierwsza za mąż wyjdzie?

I do której szczęście przyjdzie?

 W tym roku, nietypowo, zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV-VIII rozpoczęła się tuż po zajęciach dydaktycznych, czyli o godz. 15.00. Zapadł już zmrok, co sprzyjało zabawom na sali gimnastycznej.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od wizyty wszystkich zebranych w sali wróżb. Tam mogliśmy się dowiedzieć, kiedy spotkamy naszą wymarzoną dziewczynę lub idealnego chłopaka, jakie imiona będą nosić, co czeka nas w najbliższej przyszłości, jak potoczą się nasze szkolne losy. Nie mogło zabraknąć wróżby z woskiem, bo ta cieszyła się naprawdę wielką popularnością czy tej ze szklaną kulą.

Nasze wróżbitki (Angelika Jołtuch, Weronika Staniuk, Agata Pawliczuk, Oliwka Jakubczuk, Natalka Szkamruk, Magda Koszelna, Amelka Nitrepska, Elenka Szostak, Julka Rogalska, Małgosia Kutniewska) miały ręce pełne roboty! Tego wieczoru każdy chciał skorzystać z ich usług.

Następnie zabawa przeniosła się na parkiet, bo nogi same rwały się do tańca. O oprawę muzyczną, oświetlenie i sprzęt nagłaśniający zatroszczyli się Karol Koszelny i Sebastian Tukiendorf. Pląsy w rytm muzyki, kółeczka i pary zdominowały salę. Liczne (śmieszne!) zadania dla imprezowiczów przygotowała Paulina Rozwód (przekazywanie sąsiadowi drewnianej łyżki brodą, kolanami, taniec na gazecie, przebieranki). Zadbała, aby wszyscy tego wieczoru bawili się naprawdę świetnie!

Doskonała atmosfera zwabiła do nas gości! W nasze mury zawitali bowiem absolwenci, których przyjęliśmy z otwartymi ramionami.

O poczęstunek zadbały nasze niezawodne i niezastąpione mamy na czele z panią Elą Malinowską. Towarzyszyły nam także panie: Marta Szostak, Anna Kutniewska, Iwona Korpul, Agnieszka Jachimczak, Marlena Koszelna.

Za przygotowanie zabawy andrzejkowej dla starszaków oraz dekoracji odpowiedzialne były opiekunki Samorządu, czyli panie: Edyta Tarajko, Agnieszka Szpejda i Ewa Stańkowska.

Opiekę nad uczniami sprawowali też panie Sylwia Tomaszewska i Dorota Mielniczuk – Bogut oraz pan Jarosław Smalej.